ثبت دامنه آی آر

مرکز ثبت دامنه آی آر - ایرنیک

اگر مایل باشید می‌توانید قبل از مطالعه این مطلب پیرمون ثبت دامنه آی آر، مقاله «دامنه آی آر چیست» را مطالعه فرمایید.

برای ثبت دامنه آی آر، شما باید از طریق سایت ایرنیک (nic.ir) به ترتیب زیر اقدام کنید:

۱) ثبت نام در سایت ایرنیک

برای ثبت نام در سایت ایرنیک، پس از مراجعه به این سایت (nic.ir)، در منوی بالا سمت چپ، از قسمت «مشخصه‌های شناسه» بر گزینه «ساختن شناسه کاربری» کلیک کنید:

ساخت شناسه ایرنیک

اگر به عنوان شخص حقیقی، میخواهید دامنه ثبت کنید، فرم مربوط به افراد حقیقی را پر کنید. در تکمیل این فرم ضمن وارد کردن مشخصات خود به نکات ذیل دقت فرمایید:

  • بخش پرسش محرمانه و پاسخ محرمانه را جدی بگیرید. سوالی را در بخش پرسش محرمانه ایجاد کنید و پاسخی را در بخش پاسخ محرمانه درج کنید که اولاً برای هر کسی قابل حدس زدن نباشد و ثانیاً آن را فراموش نکنید.
  • در قسمت آخر فرم، بخش حریم خصوصی، گزینه دوم را انتخاب کنید (آزاد برای نمایندگان فروش).

۲) ثبت دامنه آی آر از طریق نماینده فروش دامنه

پس از ارسال فرم و تأیید آن، شما دارای یک شناسه ایرنیک می‌شوید (نام کاربری سایت nic.ir). وقتی با این نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت nic.ir شوید، به جای گزینه «مشخصه‌های شناسه» در سمت چپ قسمت بالای سایت، شناسه ایرنیک شما ظاهر می‌شود. ضمن این که مشخصات این شناسه به ایمیل شما نیز ارسال شده است.

حالا برای ثبت دامنه آی آر شما فقط به همین شناسه نیاز دارید. کافی است به سایت یکی از نمایندگان فروش دامنه آی آر مراجعه کنید. برای مثال ما سایت طلاهاست (talahost.com) را پیشنهاد میدهیم. وارد این سایت شده و ثبت نام خود در این سایت را تکمیل کنید. سپس وارد پنل کاربری خود شده و با کلیک بر گزینه افزایش موجودی، موجودی حساب خود را به میزان لازم برای ثبت دامنه مورد نظر شارژ کنید. مبلغ ثبت دامنه در حال حاظر در این سایت با مبلغ ۴۱۵۰ تومان انجام می‌شود.

پس از افزایش موجودی خود، از منوی دامنه > دامنه‌های ir > ثبت دامنه ir، فرم مربوط به ثبت دامنه آی آر را باز کنید:

ثبت دامنه آی آر در سایت طلاهاست

آدرس دامنه ir مورد نظر خود، مدت زمانی که میخواهید دامنه را ثبت کنید و شناسه ایرنیک (نام کاربری خود در سایت nic.ir) را در فرم وارد کنید. ۴ فیلد کارگزار را پاک کنید، تیک «من ربات نیستم» را بزنید و بر گزینه «قبول مقررات – دامنه ثبت شود» کلیک کنید:

فرم ثبت دامنه آی آر در سایت طلاهاست

دقت بفرمایید که با پرداخت ۳ برابر مبلغ ثبت دامنه، می‌توانید دامنه را به مدت ۵ سال ثبت کنید. پیشنهاد میکنیم دامنه های ارزشمند خود را بصورت ۵ ساله ثبت کنید، حتی اگر قصد فروش آن را دارید.

دلیل ثبت دامنه از طریق نمایندگی فروش

شاید این سؤال در ذهنتان شکل بگیرد: اگر امکان ثبت دامنه بصورت مستقیم از طریق ایرنیک وجود دارد چرا باید از طریق نماینده ایرنیک دامنه را ثبت کنم؟ پاسخ این سؤال این است که با این روش شما هزینه ثبت دامنه خود را به نصف کاهش می‌دهید. هزینه ثبت دامنه در سایتهای نماینده ایرنیک می‌تواند از ثبت مستقیم دامنه در سایت ایرنیک کمتر باشد.

اگر همچنان مشکلی در ثبت دامنه خود در سایت ایرنیک دارید، می‌توانید سؤالات خود را در اینجا مطرح کنید. به سرعت به آنها پاسخ خواهیم داد.

تبلیغات متنی:

کارنویس :: معرفی کسب و کارها :: کارنویس درباره کسب و کار شما می‌نویسد…

ثبت تبلیغات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *